Jarosławiec - miejscowość położona w powiecie sławieńskim, gminie Postomino na Wybrzeżu Słowińskim.

Jarosławiec jest osadą rekreacyjno-wypoczynkową i rybacką położoną w województwie zachodniopomorskim na wybrzeżu Morza Bałtyckiego (wschodni kraniec Zatoki Pomorskiej – Przylądek Jarosławiecki). Leży między miejscowościami Ustka i Darłowo.

Otoczony malowniczymi sosnowymi lasami (m.in. sosna czarna, modrzew, daglezja), a w okolicy przeważa wydmowa roślinność (m.in. mikołajek nadmorskii). Na odcinku ok. 2 km nabrzeża znajdują się klify osiągające do 45 m wysokości. Wybrzeże Jarosławca do 2008r. stanowiły piaszczyste i kamieniste plaże. W 2009r. zakończono wykonywanie prac na części terenu, znajdującego się w okolicy nabrzeża portowego. Prace te polegały na wykonaniu ostrogi palowej, opaski z gwiazdoblokami zabezpieczającej brzeg oraz refulacji. Przywieziono również z nad morza 10 tys. m3 piasku.

W Jarosławcu podziwiać można wysoką na 33,3 m latarnię morską wybudowaną w 1829r.. Udostępniona do zwiedzania latarnia jest wspaniałym punktem widokowym usytuowanym 400 metrów od morza w samym centrum Jarosławca. Okoliczną panoramę podziwiać można z tarasu na szczycie do którego prowadzą kamienne schody usytuowane wewnątrz wieży. Od 1993r. latarnia znajduje się w rejestrze zabytków. Światło tejże latarni widoczne jest z odległości 24 mil morskich. Niewielkie nabrzeże portowe Jarosławca pozwala również na skorzystanie z rejsu łodzią, RIB-em, skuterem wodnym, czy “bananem”. Na pobliskich obszarach znajdują się również jeziora Wicko i Kopań. Dla turystów jezioro Kopań dostępne jest od strony miejscowości Wicie. W Jarosławcu znajduje się również kościół.

Transport:

Z przystanku autobusowego PKS w Jarosławcu odjeżdżają autobusy m.in. do: Łeby, Darłowa, Ustki, Słupska i Sławna.